| anonim_4396 a întrebat:

am auzit un citat din biblie dar l-am uitat. era ceva de genul "uita-te pe cer sa vezi flora cereasca a lui D-zeu"? sau ceva de genul acesta..cine imi poate zice cum era de fapt si de cine e scris?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca ai auzit asemenea expresie in Biblie, pentru ca, cuvantul propriu zis de "flora", este un cuvant modern, folosit in ultimii 100 de ani, nu pe vremea cand s-a scris biblia.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Pai de aceea am spus ca vreau expresia corecta laughing pentru ca eu asa imi amintesc, evident ca nu imi amintesc corect, ca daca imi aminteam, nu mai aveam nevoie de ajutor laughing