| IuLYaN17 a întrebat:

Am de facut o pagina WEB cu ajutorul limbajului HTML si nu stiu cum sa pun un backgroundsad.M-am tot uitat la tutoriale dar nu prea am inteles. Funda pentru cel ce ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| SandaMaria a răspuns:

Scrie body background="image.jpg" intre paranteze unghiulare si imadiat dupa html si inainte de body. Imaginea trebuie sa fie in acelasi director cu pagina html

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Style type="text/css"

p {color: white; }
body {background-color: black; }
/style

style e tag html dar nu imi da voi sa pun semnele aferente. Pune asta inainte de body.
Uite un tutorial detaliat

http://www.w3schools.com/html/default.asp

| IuLYaN17 explică (pentru suntserios):

Eu vreau sa pun pe background o imagine si nu imi iese.Asta vreau.Scuze ca nu am specificatbig grin.

| SandaMaria a răspuns:

Trimite-mi un mesaj privat cu id-ul tau si te ajut eu cu ce ai nevoie in html. Asta daca vrei doar...hee hee

| SandaMaria a răspuns (pentru SandaMaria):

E suficient
body bgcolor="red" intre paranteze unghiulare

sau in loc de red poti pune codul specific culorii

| IuLYaN17 explică (pentru SandaMaria):

Eeee asta stiu.Eu vreau pe background o imagine.Scuze ca nu am specificat.

| SandaMaria a răspuns (pentru IuLYaN17):

Scrie body background="image.jpg" intre paranteze unghiulare si imadiat dupa html si inainte de body. Imaginea trebuie sa fie in acelasi director cu pagina html

| individual14 a răspuns:

Incearca wordpress, e simplu, curat, majoritatea siteurilor sunt in el, in wordpress poti sa instalezi diferite preseturi (teme) ele fac munca grea in locul tau, incearca sa iti faci un blog in wordpress uite adresa www.wordpress.org

| suntserios a răspuns (pentru individual14):

Omul vrea sa invete cum se face un site, ce sta in spatele unei pagini web. Cu wordpress nu inveti asa ceva.