| deeaa747 a întrebat:

Buna TPU :* :* Am nevoie de ajutor. Azi am descoperit ca o persoana, nu stiu cine este, si-a facut un cont pe Facebook cu datele si mai ales poza de profil, a verisoarei mele. Mentionez ca poza a fost modificata si acolo verisoara mea apare mai mult goala. Nu stiu cum s-a intamplat asa ceva si cum este posibil sa te folosesti de identitatea altei persoane. Verisoara mea nu are internet, si vreau sa ma ajutati sa o ajut si eu pe ea. Intrebarea este, as putea face ceva in privinta asta? Ma refer la faptul de a inchide sau de a bloca contul acelei persoane. Ea este eleva, si acest lucru ii va afecta viata atat situatia de la scoala cat si pe cea de zi cu zi. Va rog sa ma ajutati daca stiti ce as putea face in aceasta situatie. Va multumesc frumos :* :*

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Verisoara ta sa scrie un mesaj la Facebook, sa explice situatia si sa solicite stergerea contului.

| deeaa747 explică (pentru Ioandelasal):

Am facut asta, iar cei de la facebook au considerat ca nu este un lucru atat de grav ceea ce s-a intamplat. Prin urmare, ei au decis ca totul a fost ceva normal. Nu stiu ce sa mai fac...

| Ioandelasal a răspuns (pentru deeaa747):

Sa-i ameninte ca-i va actiona in judecata si o sa le ceara daune morale.