| cristy1993 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutorul vostru,am un vecin care si-a montat o camera de supraveghere! Ei bine problema este ca a montat-o exact in directia curtii mele, deci nu are nici-o treaba cu proprietatea lui, doar ca e montat sa filmeze tot ce misca la mine in curte! Are voie sa faca asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are voie.Ia legatura cu un avocat. Daca nu vrea sa isi schimbe directia camerei.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună! Nu este voie! Daca nu o mută de bună voie (vorbeste cu el), cel mai bine e să apelezi la un avocat.

| zurick a răspuns:

Salut! Nu are voie sa puna camere pe alta propietate, vorbeste cu el daca e intelegator, daca nu spune-i ca o sa chemi un avocat sau ceva de genu, dar nu cred ca va fi nevoie.

| Mihaela1964 a răspuns:

Vorbeste cu el, daca refuza s-o redirectioneze notifica-l, apeland la un avocat( nu te costa mai mult de 50-70 de lei).Mai poti monta un panou la inaltimea camerei de filmat sau intr-un unghi potrivit, asftel incat sa nu mai vada nimic.

| anaa5 a răspuns:

Buna..este interzis prin lege sa faca asta! vorbeste cu el. daca nu muta camera il poti ameninta cu un avocat. daca nu ai bani de avocat poti merge si la un sediu de politie sa il reclami... este curtea ta si nu are voie sa faca asta. cu politia rezolvi si fara bani. si va lua si o amenda. sper ca te'am ajutat.succes! funda?