| baiatuucupizzza a întrebat:

Am o carcasa veche din 2007 in el aveam o placa de baza ATX cu socket 462 si intrebarea mea merge sa pun o placa de baza de "ultima generatie" micro ATX? hdd-urile intra in carcasa si DVD-wr sursa etc?

Răspuns Câştigător
| alexclaudiu2003 a răspuns:

Merge perfect, se poate pune, atentie cand o montezi sa repozitionezi distantierele pe care se aseaja noua placa de baza de carcasa, unele modele sunt din plastic, altele din alama, placa de baza nu trebuie lipita de sasiul carcasei, face scurt