| Erika120192 a întrebat:

Buna TPU happy
Am o intrebare.Sunt in clasa a 8-a, in toamna voi intra la liceu.Pana acum (clasele 5-8) media mea generala a fost de 8 - 8 si ceva.happy
Acum imi este teama cand voi da examenele la mate si romana, pentru ca am auzit ca daca iei 4 la romana d ex nu poti intra.Eu la romana ma descurc dar cu matematica nu prea le am.thinking
Daca as lua de ex 7 la romana si 4 la mate nu pot sa intru la liceu? Tinand cont faptul ca pana acum am avut media generala 8.
Intrebarea mea este : Daca voi pica - voi lua 4 la un exament dintre cele 2 si miedea mea generala este 8 nu voi putea intra la liceu?
Stiu ca suna stupid, dar am auzit de la cineva ca nu conteaza ce medie ai (poti sa ai si 10) dar daca pici la unul dintre examene nu vei putea intra si chiar imi este frica sa nu pic.
Va rog mult sa ma ajutati pentru ca eu nu prea stiu cum se procedeaza acum cu liceul. thinking
Multumesc`!happy

3 răspunsuri:
| Erika120192 explică:

Media* va rog sa ma scuzati happy

| Bya_6465 a răspuns:

Nu pici' daca ai 4 in examen oh go on. Doar ti se va micsora media big grin. Baffffta :*

| Cristina6609 a răspuns:

Nu este adevarat.sunt licee la care media de admitere este chiar 4-5...