| Angie12 a întrebat:

Am o problema! Am o prietena care e clasa a-4-a care are o sora de clasa a-6a care are un prieten. ei bine prietena mea nu se intelege cu prietenul sorsei. Mereu se bat si ii raneste sentimentele prietenei mele.
Prietena mea ma pune sa rezolv eu toata chestia asta!
Ajutor! Va rog un raspuns rapid!

5 răspunsuri:
| meedanyy a răspuns:

Zii SA vb cu sorsa deschis de tot sa ii zica ce are pe suflet si sora ei daca re cv de reprosat sa ii zica dar fara certuri, batai etc
Si sa faca in asa fel inkat sa le convina la amandoua...
Funda?

| AliceIDK a răspuns:

Daca te pune sa faci asta nu este o prietena adevarata! Refuza, simplu! Spune-i sa rezolve ea, e sorsa si prietenul ei! E egoista daca face asta! Un prieten se respecta, nu se pune sa faca lucruri pe cre altcineva trebuie' sa le faca! Inteles?! Sa ii spui asta, dar prietenos! S-ar putea sa se supere si sa fie si mai rau! Ai grija la procedeu!

| Yummi a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu e problema tastraight face.zi sa invete sa isi rezolve broblemele.e cam naspa situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce probleme aveti voi la varsta asta.lol ma!

| victoraz a răspuns:

Mai dana vad ca esti mica si proastalaughing...ar trebui sa nu pui intrebari stupide pe TPU si saiti sfatuiesti amica sa taca si sa nu il bage in seama, ca nici ala nu e nebun sa se ia de ea din orice

pe.s. se scrie sorusei si vreau funda