| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Mi se inchide singur dupa o perioada de 20-30 minute. De la ce poate fi? Stau mult pe el.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Deci asta e. Eu nu ma pricep. Aveam insa aceeasi problema: se inchidea uneori la 5 minute, alteori la 30 si ma exaspera( plus ca uneori biziia) Mi-a luat cineva calc-ul si i-a facut niste masuratori si a gasit ca trebuie schimbat coolerul ala sau ventilatorul. Retin doar pretul: 25 lei. Asta a fost prin martie si inca e foarte ok.
Cred ca trebuie sa-l duci undeva totusi ( i-a verificat si placa video atunci si altele), la un centru fara pretentii, la ce problema mica ai tu.

7 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Ori e plin de praf ventilatorul si trebuie curatat, ori e vremea sa-l schimbi.

| PastramăDeElefant a răspuns (pentru michelia):

Schimb ventilatorul sau calculatorul? si de praf l-am curatat si tot asa face. crying

| michelia a răspuns (pentru PastramăDeElefant):

Doar coolerul ala, daca ai curatat calculatorul. E vreo 25 de lei ( am trecut prin asta si eu).

| PastramăDeElefant a răspuns (pentru michelia):

Sper sa fie doar asta.

| PastramăDeElefant a răspuns (pentru michelia):

In legatura cu ventilatorul avea momente cand deschideam calculatorul cand facea zgomot.

| michelia a răspuns (pentru PastramăDeElefant):

Deci asta e. Eu nu ma pricep. Aveam insa aceeasi problema: se inchidea uneori la 5 minute, alteori la 30 si ma exaspera( plus ca uneori biziia) Mi-a luat cineva calc-ul si i-a facut niste masuratori si a gasit ca trebuie schimbat coolerul ala sau ventilatorul. Retin doar pretul: 25 lei. Asta a fost prin martie si inca e foarte ok.
Cred ca trebuie sa-l duci undeva totusi ( i-a verificat si placa video atunci si altele), la un centru fara pretentii, la ce problema mica ai tu.

| aladeieri a răspuns:

Schimba Sursa, asa am patit eu bafta!

| sandi123s a răspuns:

Verifica daca e coolerul pornit. sau ai luat vreun virus.