| sticksulet a întrebat:

Am o problema: laptopul nu mai citeste cd-urile de la un timp. Trebuie sa spun ca nu am mai folosit cd-urile cateva luni, apoi la inceputul lui februarie am pus un cd in el, dar nu il citeste. Niciun CD sau DVD nu citeste. Ce ar trebuie sa fac in privinta asta?
Funda

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca inainte a mers si nu la-i folosit, nu se poate strica singur. Asta daca nu ai tras prea multe CD\DVD-uri cu el.
Du-te la Service.Pentru 15-20 de lei nu te baga sa cureti lentila de la unitatea optica. Il poti strica mai tare.Ei pot sa-ti spuna ce e defect si il pot schimba. Daca nu se gaseste unitatea optica pentru modelul tau,
singura solutie e o unitate dvd portabila pe USB.

| blondyna9o a răspuns:

Sa schimbi unitatea optica (adica sa iti cumperi alt DVD-writer). Funda?

| Teemo98 a răspuns:

Du-te cu el la un specialist sau daca te pricepi schimba DVD sau CD writer ce ai tu dar e mai bine la un specialist! FUNDA?big grin

| mariamarylove a răspuns:

Sa-l duci la reperat

| Istoc_Felix_1997_nFDr a răspuns:

Incearac cu cateva cd-uri mai noi iar daca nu merge du-te sa-l schimbi

| Terente7 a răspuns:

Am avut si eu problema asta, Schimba-ti windowsul cu un stick si o sa-ti citeasca cd-urile apoiwinking

| 8989 a răspuns:

Incearca un cd de curatare posibil daca nu l-ai folosit sa se fi adunat ceva praf pe lupa