| AnnaMaryStar a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cand se face media se aduna toate mediile de la toate materiile+purtarea.Cand e sa se imparta, se imparte la cate materii ai+purtarea sau doar la cate materii ai fara purtare?

16 răspunsuri:
| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Hei
+purtareabatting eyelasheslove struck

Pa, pa pup:*

| Kanghu a răspuns:

Desigur, se imparte la toate materiile + puratarea caci si ea o nota.

| Raiden a răspuns:

Toate mediile inclusiv cea de la purtare se imparte la acelasi numar de materii cate ai adunat deci si purtarea.
Exemplu: Romana 7, Matematica 8, Purtare 10. 25: 3 = 8. 33

| Lalysuka a răspuns:

Normal ca imparti si la purtare ca de exemplu sa zicem ca ai toate mediile de 10 si ai 15 materii+ purtarea=16 materii si vine 160 ei si daca nu ai imparti si la purtare ar veni 160:15 si media ar fi egala cu 10 perioada 6 si nu se poate. Deci imparti cu tot cu purtarea si vine 160:16=10. In concluzie, daca te-am ametit se imparte si la purtare. Noroc!

| Roxana0606 a răspuns:

Da si da

| Karashi a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui, dar...atunci cand se fac mediile se face mai inai media de la notele unei materii, dupa aia media la toate materiile(adica media fiecarei medii)si dupaia...nu mai stiu cum e cu nota de la purtare, dar cred ca se face media finala(cea de la sfarsitul anului)cu media mediilor si nota de la purtare!^_^
Sper sa te fi ajutat!^_^

| Shawty a răspuns:

Toate mediile + Purtarea impartite la cate materii ai + Purtare
= Funda pentru mine + vot dragut love struck

| DjDOCALyN a răspuns:

POI...si cu purtarewinking

| alina_7878 a răspuns:

+ purtare

| Inoue a răspuns:

Buna! Iti dai seama ca si purtarea. Daca s-ar aduna si nu s-ar imparti iti dai seama ca ar iesi 11 si ceva(daca ai numai 10)Sper că te-am ajutat:*

| ovidasmihai a răspuns:

Pentru a calcula media se face media algebrica a notelor + purtarea. De exemplu daca ai 21 de materii + purtarea vine 22, le adunii notele si imparti la 22. Succes

| Bbbloxber a răspuns:

Toate mediile ( inclusiv purtarea) le imparti la nr. de medii (+ purtare)

| PoisonKiss a răspuns:

Buna, toate notele + purtare =... : la cate materii + purtare

| biank17 a răspuns:

La cate medii ai plus purtarea :*

| tosevmarcel a răspuns:

Da se aduna cu purtarea si se imparte la numarul de materii exemplu 16 materii+purtarea =17 si ca sa afli media imparti la 17

| franci a răspuns:

Se imparte la numarul de materii si cu purtare. ex. sunt 14 materii si cu purtarea 15 totul adunat se imiparte la 15. funda?