| Ligia_5960 a întrebat:

Bună TPU
Am şi eu o intrebare. Cum se foloseşte programul VLC pentru a prinde programe tv la calculator? Din cate am înţeles eu se poat viziona unele programe TV la calculator cu ajutorul VLC-ului.
Aş vrea dacă puteţi să mă ajutaţi şi pe mine şi să îmi spuneţi exact paşii pe care trebuie să îi urmez.
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Kido_2144 a răspuns:

Intri in Internet Explorel ( chiar daca ai Firefox cauta Internet Explorel in programe deoarece doar cu el merge ) scrii pe google "Programul " (Ex : ProTv) Online Live ( ex site : http://tvonline.radiourionline.com/tvonline_romanesti.html ), dar nu numai cu VLC poti viziona, poti viziona si cu Soptcast, Windows Media Player. Dar sigur te descuri acolo, iti apare o lista iar cele cu insemnul VLC ruleaza numai in VLC. Bafta si sper ca te-am ajutat castusi de putin.

2 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Salve!
In general, daca intri pe site-ul de tv on-line : http://www.cool-webtv.com/, nu te lasa sa deschizi nici un program daca nu ai instalat vlc-ul. De asemenea, dupa cate tin eu minte iti mai trebuie si programul "Sopcast". totusi, unele programe nu merg orice ai face.

| alexxx a răspuns:

Eu nu stiam ca se poate dor cu PBX TVstraight face