| AlexxandraAa a întrebat:

Am si eu o intrebare.
In ce consta facultatea de management?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Iti explica ce este managementul :http://ebooks.unibuc.ro/StiinteADM/secretariat/12.htm

Aici sunt enumerate cursurile care se fac pe pacursul facultatii de management :
http://econ.ubbcluj.ro/......nt%20R.pdf

| CTLN a răspuns:

Depinde la ce universitate vrei. Îţi recomand să te uiţi pe site-ul universităţii pe care ai ales-o, acolo sigur scrie toate detaliile necesare. De exemplu, la Universitatea Babeş-Bolyai, la Facultatea de Ştiinţe Economice se intră pe bază de interviu, din câte ştiu. Tot din câte ştiu, la management nu faci prea multă matematică, adică nu prea au legătură astea două discipline. Cu siguranţă ai avea cursuri mai exacte, gen economie sau ceva legat de contabilitate unde ai avea nevoie de aritmetică sau statistică la marketing sau chestii de genul, dar cam atât. Ţine minte că ştiinţele economice sunt mai mult ştiinţe sociale decât exacte.

| AlexxandraAa explică (pentru CTLN):

Multumesc, :*. Mai exact ce iesi de la management?

| CTLN a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Manager, assistent manager :* cred ca atat! Multi fac aceasta facultate insa pentru a invata sa-si managerieze propriul business.

| AlexxandraAa explică (pentru CTLN):

Ok!
Multumesc :*

| CTLN a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Npc :*