| oanaoana74 a întrebat:

Am tot cautat informatii despre cum si cine a descoperit lampa. Nu am gasit mai nimic. Un pic de ajutor va rog? Multumesc. Fundaahappy

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Specifica si tu ce lampa!
Spui cumva de tuburile elctronice ce erau utilizate la radio si televizoare inainte,pentru care lumea le numea popular "lampi", sau lampa cu carbit, lampa de gatit cu petrol, lampa bunsen de laborator etc..., deci?

| traveler a răspuns:

Daca intrebi de tubul electronic poti intra aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Istoria_electricit%C4%83%C8%9Bii

| stapanullumii a răspuns:

Cine a descoperit lampa? din cate stiu Aladin