| askask a întrebat:

Am un contor pentru curent si acum cateva zile am observat ca nu se mai invarte daiscul si s-a oprit la 149.999 Kv. Scrie ca are valabilitatea pana in 2009 dar abia amu s-a oprit si face un sunet ciudat (bazait). Intrebarea mea este a expirat sau s-a stricat? Am de platit ceva? Pot fi invinuit de ceva? Un contor are o anumita limita? (Dau funda!)

1 răspuns:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Simplu suni la compania de electrcitate si ei verifica daca s-a umblat la acel contor daca are sigilul rupt daca nu atunci nu platesti nimic daca da atunci trebuie sa dai niste explicatii acum asta e in teorie practica poate sa difere dar normal asa ar trebui sa fie