| MilkshakeShake a întrebat:

Am un laptop Toshiba si am la el garantie " no matter what"(cica il repara orice se intampla cu el). Ca un copil genial ce sunt am scos toate butoanele ca sa curat si eu tastatura si minunea a aparut. Am rupt chestia aia alba care tine butonul prins de tastatura la tasta F4 si Enter. E foarte urat sa stau fara taste pe laptop. Ma intreb daca merg la nenea vanzator si ii spun ca de la el am luat laptopu si ca e garantia valabila oare il mai repara. Da nu prea stiu ce sa ii spun, " omule nu am avut de lucru si am stricat butoanele" etc...

Răspuns Câştigător
| Mrme a răspuns:

Daca are garantie e dreptul tau sa te duci. Poti sa inventezi o scuza mai buna, sapara ca totul a fost din greseala, poti sa spui ca a venit un copil mic la tine si l-a stricat, poti gasi multe scuze, dar trebuie sa te duci, poate se rezolva.

3 răspunsuri:
| AlexandruTeodor a răspuns:

Spune ca a cazut laptop-ul sau ca a picat ceva pe el si sigur ti-l repara, ai grija sa faci back-up la date!

| Crais a răspuns:

I spui ca ai fost prost si ai vrut sa faci curat la butoane, nu conteaza ei au obligatia sa-l repare indiferent de ce ai facut.

| alecs85 a răspuns:

Garantia "no matter what" nu este valabila decat pentru un singur eveniment. ori pentru furt, ori pentru daune accidentale, ori pentru recuperare date. Odata reparat pe aceasta garantie nu mai este valabila si pentru un al doilea incident