| Usernametre18 a întrebat:

Astăzi am vrut să imi curat tastatura, am scos toate butoanele, le-am curățat bine, tastatura am curatat-o cu un burete nu foarte umed. Cand am pus butoanele la loc exact cum au fost si cand apas pe unele butoane, se intampla altceva. Cand apas pe s, tastatura scrie 's' si tot asa la mai multe taste. A afectat cu ceva buretele? O mai pot repara?

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Dar macar ai butoane curate.

| ziftode a răspuns:

O tastatura ieftina are 3 folii, 2 cu contacte si una intre ele
daca ai reusit sa bagi apa intre folii, esti tare, poate dupa ce se usuca sa mai mearga

insa cred ca ai facut 2 greseli CRASE:
2. ai curatat tastatura fara sa o deconnectezi de la calculator
1. ai bagat apa intr-o tastatura non-waterproof

asa ca sa zici mercic ca ai nu ai facut un scurt, poate dupa ce se usuca de tot o sa mearga si... macar ai butoanele curate (cum a zis si Panamax) :D

ia-ti o tastatura waterproof:
https://www.compari.ro/tastatura-c3111/?orderby=1&st=waterproof

| Usernametre18 explică (pentru ziftode):

Nu prea cred ca am reusit sa bag apa intre ele pentru ca pe tastatura am dat doar cu un burete foarte puțin umed.
Si tastatura logic ca am deconectat-o de la calculator.

| ziftode a răspuns (pentru Usernametre18):

Daca apesi o litera si scrie alta, inseamna ca apa a ajuns pe cip-ul tastaturii (da, are unul)

singura alta explicatie e un ghinion absolut tampit, da, mi s-a intamplat, si nu am facut nimic aiurea (doar demontat si remontat tasatura, fara nici o apa sau altceva)