| mada12mada a întrebat:

am un microfon Trust si nu mai merge. L-am incercat si la alt calculator si merge, iar la am2 calculatoarele setarile sunt corecte.Va rog, puteti sa ma ajutati? Daca da, cel mai bun si corect raspuns primeste funda! Pupici

5 răspunsuri:
| hatze a răspuns:

Nici mie nu-mi merge microfonul daca il pun in partea din fata a unitatii adica la mufa din fata numai in cea din spate, poate nu e instalat corect driverul de la placa de sunet, mai poti verifica si volumul! funda?

| DanyAlex a răspuns:

S-ar putea ca intrarea de microfon a ta sa fie arsa. iar daca este asa, poti sa il duci in service.
costa cam 20 de lei toata treaba asta.

| DanyAlex a răspuns:

Deci... daca nu e arsa... poti sa te uiti la mufa microfonului. daca e putin innegrita s-ar putea se fie de la placa audio. incearca cu driverul pentru. placa audio. s-ar putea sa meraga. si asa cum a zis si Catalin_5463 mai bine iei o camera video cu tot cu microfon incorporat. http://www.emag.ro/......pSPZ200000

| Catalin_5463 a răspuns:

Daca asa sta treba inseamna ca ai o problema cu mufa de intrare a microfonului la calculator.am avut si eu o problema de asta si am cumparat o camera web care avea microfon incorporat... e mai bine asa altfel ar trebui sa schimbi placa audio

| mada12mada explică:

Nu e innegrita mufa si am luat alt microfon dar tot nu merge. si setarile sunt bune. am incercat alte microfoane la alt calculator si merghappy