| mexico a întrebat:

am vazut ca sunt o gramada de oameni pe aici care sunt dornici sa ajute si pe altii prin parerile lor. Dar totusi am si eu o intrebare, la ce ajuta funditele astea? Numai ce mi-am facut si eu cont, dar nu inteleg semnificatia fundelor, prieteni imi place sa am, dar fundele? As ddori niste raspunsuri daca se poate si sa ma anuntati daca vreti fundite.
Multumesc si o zi buna tuturor.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Numai bine!

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Funditele sunt recompense pentru cei ce raspund cel mai corect la intrebarile puse de cei care dau aceste fundite ulterior.Ele au ca rol stimularea celor care intra pe acest site sa se intoarca pentru a strange cat mai multe...chiar daca acestea nu le serveste la NIMIC...suntem prosti sau ce?

| sanders a răspuns:

Pi funda reprezinta raspunsul castigator unei intrebari si ele iti dau putin mai multe puncte decat un raspuns necastigator
asa ca funda?laughing

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Funda se primeste atunci cand consideri ca e raspunsul potrivit la intrebare potrivita.Ele te ajuta sa devii expert TPUwinking. Funda?

| andrei112 a răspuns:

Salut,
Fiecare funda primita valoreaza 100 de puncte. De asemenea la 5000 de raspunsuri din care 500 castigatoare (cu funda) poti deveni Expert TPU. Poti desemna un singur raspuns castigator la fiecare intrebare.

| andrei112 a răspuns:

Salut!
Fiecare funda primita valoreaza 100 de puncte. De asemenea, la 5000 de raspunsuri din care 500 castigatoare(cu funda) poti deveni Expert TPU. Poti desemna un singur raspuns castigator la fiecare intrebare pusa.

O zi buna si tie.

| regina a răspuns:

De obicei cei care au mute fundite sunt niste useri bine vazuti care au experienta si ajuta foarte multi oameni.
Funda se da la raspunsul care ti-a fost cel mai de folos tie si astfel il premiezi cu niste puncte.Dar poti sa dai si la restul voturi folositoare, inteligente, amuzante, nefolositoare sau stupide dupa caz care ajuta si ele la acumularea punctelor.kiss