| Alin1882 a întrebat:

Buna TPU.
As avea o intrebare.
Pc-ul meu este de la firma HP. Am 4 GB Rami in total.(4 Placute de 1GB)
As dori sa-mi bag inca un GB(Sa scot o placuta si sa bag una de 2 pentru a avea 5 GB).
Intrebarea mea este aceasta:
Cum pot afla la cati rami rezista PC-ul meu.

Răspuns Câştigător
| Gyganzie a răspuns:

Poi atunci iti trebuie un procesor destul de bun in functie de cat vrei sa pui..., uite pe procesorul tau cu 2 Nuclee si o frecventa Buna tiar rezista si 8, de la 8 nu mai garantez SI ai Grija daca pui alti rami pe langa cei aferenti trebuie sa fie de aceeasi frecventa ca sa fie compatibil altfel ii pui cam degeaba... Asta e problema intelegi?

4 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Te poti uita pe site-ul oficial la specificatiile acelei placi de baza

| Gyganzie a răspuns:

Poooi rezista, poti sa pui si 16 placute numai problema ar fi spatiul DAR nu se merita pentru ca E SCUMP sa cumperi O placuta de 2GB Ram, mai bine il duci la un service PC (cum am facut eu) si iti adauga inca un SLOU (Un locas, suport de Placuta GB Ram)Nu se merita sa scoti un gb ram si sa ramai cu el, Mergi la SERVICE SI LE SPUI SA-TI Adauge 1GB RAM OK? DE REZISTAT REZISTA OK. Daca vrei sa Faci chestia asta cu Scosul unui GB ram pentru a adauga 2GB RAM dar asta se face la laptopuri PENTRU LIPSA DE LOC (la calculatoare se adauga Sloturi) fundita big grin? si nu te costa mult, Plus ca ai SI Garantie PE Placa montata. Sper ca te-am ajutat

| SabinCrb a răspuns (pentru Gyganzie):

Scoate unul, il vinde, mai pune bani si isi ia 2, si plateste mai mutinwinking

| Alin1882 explică:

Pe mine m-ar interesa la cati GB rami rezista PC-ul nu ca nu am loc Pc-ul Meu:
Intel(R) Core(TM)2 CPU 6600 @ 2. 40GHz 2. 39GHz. 3.5GB of RAM(Normal Is 4straight face)
big grin

| Gyganzie a răspuns (pentru Alin1882):

Poi atunci iti trebuie un procesor destul de bun in functie de cat vrei sa pui..., uite pe procesorul tau cu 2 Nuclee si o frecventa Buna tiar rezista si 8, de la 8 nu mai garantez SI ai Grija daca pui alti rami pe langa cei aferenti trebuie sa fie de aceeasi frecventa ca sa fie compatibil altfel ii pui cam degeaba... Asta e problema intelegi?