| Adrain121 a întrebat:

Sall am si eu o intrebare am un pc mai mic la rami si as vrea sa ii schimb am 2 placute si sunt ocupate cu 256 rami DDR2 o placuta daca iau o placuta de 1GB merge sa scot o placuta de 256 si o pun pe aia de 1GB sa am in total 1GB si 256MB?

Răspuns Câştigător
| NopeCheers a răspuns:

Se poate dar conteaza calculatorul daca suport aceasta placuta de 1 GB. riscuri mi se pare ca ar putea fi. incearca sa vorbesti cu un om care este expermientat in Calculatoare.

2 răspunsuri:
| s3v3n7 a răspuns:

Depinde.
Daca ii alta frecventa decat rami noi ce ii pui nu va merge.
Dar iti recomand sa lasi doar aia de 1 gb

| mirlanul a răspuns:

Pai ia unul de 2 gb capa ai pace