| Ioan_Gheonea_1976 a întrebat:

Buna TPU! As vrea sa imi cumpar un laptop. Dar nu stiu ce sa caut. Ma puteti ajuta? Ce trebuie sa aiba un laptop perfect?

2 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Un laptop performant trebuie să aibă un hard-disk mare, memorie RAM mare și/sau un display generos.
-Hard-disk mare pentru: cât mai multe aplicații, jocuri, filme, poze, etc.
-Memorie RAM mare pentru: rularea fluidă și rapidă a aplicațiilor; dacă memoria RAM este mai mică decât minimul necesar, aplicațiile se vor mișca greu, vor sacada, se vor bloca, etc. (nu cred că ți-ar plăcea)
-Display generos: îți dai seama pentru ce; filme, jocuri, altele, ca să nu-ți obosești ochii, etc. Un ecran de 15, 6 Inch este potrivit, dar se pot și mai mari.
Sper că te-am lămurit măcar un picuț.

| Ioan_Gheonea_1976 explică:

Imi puteti sugera o firma sau un model de laptop? De preferat un laptop care sa mearga cu fir dar si fara.