| NoNameasdod a întrebat:

As vrea sa stiu si eu : Cum pot face un text ( in photoshop ) sa fie png.
Adica, am scris textul, i-am ales stilul,fontul, etc. acum : Cum l-as putea decupa ( in asa fel incat sa fie text PNG? ). Adica sa il poti pune pe alte poze fara sa apara acel fundal ALB.
Dau FUNDA :*.

Răspuns Câştigător
| Necuvintele a răspuns:

Probabil ai scris textul pe o "coala" alba.
Trebuie sa: Creezi imaginea 800x800 de ex. Dezblochezi layerul, Selectezi tot ce i alb iar apoi stergi, dupa care scrii textul pe patratelele alea alb cu negru... La final dai save as.PNG

Daca asta vroiai sa stii e ok