| tzus a întrebat:

as vrea sa vand un lantisor de aur de 14K dar nu stiu cate grame are. cum pot afla? si cat e gramul de aur?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Amanet aur 14k obiecte noi :100lei/gram

Amanet aur 14k obiecte folosite : 97 lei/gram

Amanet aur 14k obiecte deteriorate, rupte : 90 lei/gram

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la amanet! Preţul este de 90-100 lei gramul!

| LolaLollita a răspuns:

@Azµre ti-a raspuns cel mai complethappy Pentru a afla cate grame are, ar trebui sa-l cantaresti. Dar asta oricum vor face si cei de la amanet (sau unde vrei sa vinzi).

| Flaviucu a răspuns:

Are 14000 de grame si un gram este in jur de 150 lei.

| suntserios a răspuns (pentru Flaviucu):

14000 grame? ai idee ce prostie ai debitat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flaviucu):

14000 grame? Tu te-ai trezit sau încă dormi? Băi băiatule, vorbeşte când ai ceva de spus...

| stoica1 a răspuns:

Din cate stiu gramu e 100 de lei Cantarestel la un amanet.

| XSorin a răspuns:

Cauta pe google... happy Ori incearca sa conectez la Facebook acolo tot tie apare ce cauti...devil