| Magnific a întrebat:

Buna TPU azi mi-am cumpart un Router wireless ( TP Link tl wr740n ) am bagat CD-ul am, urmat toti pasi corect am selectat PPPoE am bagat usernam-ul si parola de la RDS etc. si problema e ca nu ma pot conecta pe tableta sau telefon si nici internetul nu merge pe pc, nu se conecteaza. ce e de facut?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi un pm, si te rezolv euwinking

| rararararara a răspuns:

Eu nu stiu ce trebuie sa faci daca nu merge, dar dupa mine poate intrebi de cei care ti l-au vandut, dar poate aceasta informatie te va ajuta :Un router wireless este un dispozitiv care îndeplinește funcțiile unui router, dar, de asemenea, include funcțiile de un punct de acces fără fir. Acesta este frecvent utilizat pentru a oferi acces la internet [ 1 ] sau o rețea de calculatoare. Ea nu are nevoie de o legătură cu fir, așa cumse face conexiunea fără fir, prin intermediul undelor radio. Acesta poate funcționa într- o rețea LAN cu fir ( rețea locală ), într- o doar - LAN fără fir ( WLAN ), sau într-o rețea fără fir / fir mixt, în funcție de producător și model.
Cele mai multe routere wireless curente au următoarele caracteristici :
Unul sau mai multe NIC-uri de sprijin Fast Ethernet sau Gigabit Ethernet integrate în SoC principal
Unul sau mai multe WNICs sprijină o parte din familia IEEE 802.11 - standard, de asemenea, integrată în SoC principal sau ca chips-uri separate pe placa de circuite imprimate. De asemenea, poate fi o carte distinctă conectat printr-o interfață MiniPCI sau MiniPCIe.
Până în prezent, PHY -chips-urile pentru WNICs sunt, în general, chips-uri distincte pe PCB. În funcție de modul deWNIC susține, de exemplu 1T1R, 2T2R sau 3T3R, unul WNIC au până la 3 PHY - Chips conectat la acesta. Fiecare PHY - Chip este conectat la o Hirose U.FL - conector pe PCB. O așa - numitul cablu coadă conecteazăHirose U.FL fie la un conector RF, caz în careantena poate fi schimbat sau direct la antena, caz în care este integrat încarcasa. Comun sunt single - band ( de exemplu, numai pentru 2, 4 GHz sau doar pentru 5 GHz ) și dual-band ( de exemplu, de 2, 4 și 5 GHz ) antene.
De multe ori un switch Ethernet Gigabit Ethernet sau de sprijin Fast Ethernet, cu suport pentru IEEE 802.1Q, integrate în principal SoC ( MediaTek SoCs ), sau ca Chip separat pe PCB.
Unele routere fără fir sunt, de asemenea, să includă o xDSL -, DOCSIS - oder un modem LTE - în plus față de alte componente.
IEEE 802.11n compatibil sau gata.
Unele routere wireless dual-band opera de 2, 4 GHz și de 5 GHz, simultan.
Unele high end routere wireless dual-band au rate de transfer de date de la cel mai 300 Mbit / s ( pentru banda de 2, 4 GHz ) și 450 Mbit / s ( pentru banda de 5 GHz ).
Unele routere wireless au 1 sau 2 porturi USB ( e ). Pentru routere wireless cu 1 port USB, acesta este desemnat pentru fiecare imprimantă sau desktop / unitate mobilă de hard disk externă. Pentru routere wireless cu 2 porturi USB, unul este desemnat pentru imprimantă, iar celălalt este desemnat pentru fiecare desktop sau unitate mobilă de hard disk externă.
Unele routere fără fir au un port USB special conceput pentru conectarea modemului de bandă largă mobilă 3G în afară de a conecta router-ul wireless la un modem xDSL