| ♥«´¨`•°..Lory..°•´¨`»♥ a întrebat:

ce vrea sa spuna ( P. S )?! Am primit un mesaj in care scria: "P. S - Iarta-ma! " Ce inseamna acel P. S?!
P. S = pe scurt cumva?!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| yomanu a răspuns:

Post Scriptum
P. S : il pui la sfarsitul unui mesaj, cand ai uitat sa spui ceva

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Post Scriptum adica "dupa ce s-a scris"...se adauga la o scrisoare, dupa semnatura, in cazul in care s-a uitat sa se mentioneze ceva, dar acel ceva trebuie sa aiba maxim o fraza, nu poate fi la fel de lunga ca scrisoarea

| mariposa azul a răspuns:

Este Post Scriptum, cum sar mai zice Apropo...se pune mereu la sfirsitul mesajului... Sper ca ti-a fost de folos informatia.Pa,pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post scriptum big grin ala il pui la sf unei scrisori daca ai uitat sa adaugi ceva in scrisoare:p

| lalalalala11 a răspuns:

P. S e prescurtarea de la Post Scriptum care se folosescte de obicei la sfarsitul unei scrisori cand adaugi ceva ce ai uitat sa scrii in continutul scrisorii, dar care in zilele noastre se foloseste si asa, simplu, fara un mesaj prealabil