| lixu16 a întrebat:

Cine stie o firma serioasa care ofera contracte de munca in strainatate? Ceva sigur daca stiti. FUNDDAAA! big grin
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Hilde a răspuns:

Deci eu cunosc o firma serioasa pentru Germania, dar cred ca trebuie sa stii macar la nivel de inceput Germana, dar ei angajeaza si pentru Grecia, Austria, mama mea lucreaza in Germania, iti las un nr de telefon. Firma se numeste MM JOB TRENDS este din Timisoara, cel mai bine este sa te informezi telefonic despre ce locuri de munca sunt disponibile, mama mea castiga 1400 euro pe luna ca si receptionera, dar sunt foarte multe job-uri! Tel: 0040356441388 telefon fix de birou este, mobil: 0040726097337. E-mail: officejobtrends@gmail.com. Mult succes! Program de la 10:00-17:00.

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Aceseaza EURES
http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=eures&lang=ro&catId=1&parentId=0 --- poti gasi un job pentru tine mai ales daca ai o calificare si cunosti limba vorbita in tara respectiva. Daca nu cunosti limba tarii respective ai posibilitatea sa alegi dintre posturile EURES marcate cu stegulet albastru.De preferat este sa-ti faci un cont "my eures"( vezi info. de aici : http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&lang=ro&catId=52&parentId=0)

| Hilde a răspuns:

In ce domeniu? ce limbi straine cunosti? in ce tara esti interesat/a sa pleci?

| lixu16 explică (pentru Hilde):

Cunosc limba engleza nevel mediu -avansat vreau sa merg in orice tara unde este de lucru si este o treaba serioasa si aici ma refer la contract plati la timp etc.

| Hilde a răspuns (pentru lixu16):

Ce meserie?

| lixu16 explică (pentru Hilde):

Sincer nu sunt in situatia sa am pretentii, preferatil normal ca as vrea la ceva hotel manipulant major dom ceva sau spalat de vase dar ar fi ok si in ferme de animale, daca nu se poate altfel.

| Hilde a răspuns (pentru Hilde):

Este bine daca stii engleza macar la nivel mediu! (funda?)

| lixu16 explică (pentru Hilde):

Intaleg,multumesc. Mama ta tot pri aceasta firma a plecat? si inca ceva. numarul de telefon lasat mai sus e de Romania sau Germania?

| Hilde a răspuns (pentru lixu16):

Da mama tot prin aceasta firma a plecat si lucreaza aici de ani de zile, de la ea stiu toate informatiile pentru ca am intrebat-o, numerele de telefon sunt de Romania Iti va raspunde o secretara care iti va da exact informatiile care iti sunt necesare! Tu din ce oras esti?

| lixu16 explică (pentru Hilde):

Multumesc, eu sunt din Petrosani -HD 24 de ani happy

| Hilde a răspuns (pentru Hilde):

Firma este in Timisoara de unde sunt si eu happy Asigura asigurare medicala, transport iar salariul il vei primi in tara unde vei alege sa mergi. Se pleaca cu contract de munca legal.

| Hilde a răspuns (pentru lixu16):

Deci eu cunosc o firma serioasa pentru Germania, dar cred ca trebuie sa stii macar la nivel de inceput Germana, dar ei angajeaza si pentru Grecia, Austria, mama mea lucreaza in Germania, iti las un nr de telefon. Firma se numeste MM JOB TRENDS este din Timisoara, cel mai bine este sa te informezi telefonic despre ce locuri de munca sunt disponibile, mama mea castiga 1400 euro pe luna ca si receptionera, dar sunt foarte multe job-uri! Tel: 0040356441388 telefon fix de birou este, mobil: 0040726097337. E-mail: officejobtrends@gmail.com. Mult succes! Program de la 10:00-17:00.