| Nadishome a întrebat:

Buna TPU! Cum arata un examen de cetățenie americană? Stie cineva un site, are poze?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Din cate stiu, trebuie sa stii bine limba, legile generale si mai ales istorie americana, in general mergi la pregatire inainte (platita) ca sa iei examenul
iar daca il iei, dupa aia apari in fata unui judecator care te pune sa juri ca o sa fii cetean american bun

si, daca te intrebi... DA, 90% din americani nu s-ar nici macar apropia de nota de trecere la examenul ala big grin

| Lukasssz a răspuns:

De ce te-ar interesa de americani?

| doctorandus a răspuns (pentru Zuzu1991):

Da, corect, mai multe personalitati publice si politicieni olandezi au dat testul de naturalizare (pentru cei care vor sa devina supusi olandezi). Rezultatele au fost jalnice.