| DouaPuncteD a întrebat:

Buna TPU big hug

Deci am o intrebare thinking

Am vazut ca poti sa iei de pe hi5 pozele prin Photoscape. Daca da, cum?thinking

funda :X

Răspuns Câştigător
| kire a răspuns:

Nu te mai chinui cu photoscape apasa print screen (e un buton pe tastatura) si dupa intri an paint si dai ctrl+v si ai poza de la hi5

8 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Pozele de pe hi5 le iei cu print screen, apoi dai paste in Paint, si decupezi imaginea.Bafta

| valy a răspuns:

Faci poza la ecran.si dupa aia il pui in paint si decupeziwinking

| AikkoxD a răspuns:

Buna. Deci intri in Photoscape, si vezi ca iti apare un fel de "roata" acolo. Unde scrie Screen Capture, dai acolo si iti apar niste d'alea. Dai clic pe Capture Region, apoi dai click in coltul pozei, si trasezi un dreptunghi, dupa cate de mare vrei sa fie poza, sau cat sa copiezi din ea.

| Xlove64 a răspuns:

Nu merge thinking

| minnieee a răspuns:

Dai acolo unde scrie screen capture(atunci cand deschizi photoscape) si dai la capture full screen, window sau region, cum vrei tu.

| BogdanAiud a răspuns:

Da, se poate...la photoscape e optiunea print screen(captureaza) dai clik si iti apare sa alegi cum vrei sa faca printhappy... sper ca ti-am fost de folos>big grin

| Kay a răspuns:

Pentru ce trebuie sa te mai chinui cu PS'ul daca poti da Print Screen (butonasul ala care este intre F12 si Scroll Lock), apoi paste in Paint? duhhhh.

| Alyinna a răspuns:

Deci...

Ca sa poti sa iei o poza dupa hi5 ti apasat pe CTRL si Print Screen
intrii pe photoscape la sectiunea "Editor" si acolo apesi pe CTRL si V in acelasi timp dupa dai acolo unde scrie CROP si decupezi poza si o poti avea normala :d
Sper ca intelegi si ca te-am fost de ajutor
Fundaa? puppy dog eyes