| anonim_4396 a întrebat:

dau funda. Cum fac sa am mai multi prieteni pe facebook? Am cont pe facebook de vreo 3 luni si am abia 200 prieteni iar inainte de asta am mai avut un alt cont de prin ianuarie 2012 pana in ianuarie 2014 pe care aveam abia 230 prieteni. Din cei 200 pe care ii am acum, la 190 le am trimis eu cerere si abia de la restul de 10 am primit cerere. Si in plus am inca 100 cereri care au fost refuzate(nu imi ziceti sa astept sa le accepte ca eu le-am trimis prin februarie si sunt inca neacceptate deci mai mult ca sigur le-au refuzat). Faza e ca nu sunt o persoana populara in viata reala, dar sunt persoane care sunt si mai putin populare ca mine si totusi au peste 1000 prieteni.

Toate persoanele din fostele si din actualele anturaje au cate minim 600-800 prieteni iar eu ma simt cam inferior lor.

Voi cate cereri primiti pe zi/saptamana/luna?

Ce sa fac? Sa trimit cereri necunoscutilor?

Răspuns Câştigător
| RamonaG12 a răspuns:

Pai, un mic sfat. Eu am 2.000 de prieteni pe facebook, Intra in diferite grupuri de socializari, sun o multime gen "pot sa va dau add, schimb de like" si nu mai stiu. Sau daca ai un artist preferat. Intra intr-un grup de Romani si baga-te cu ei in seama, etichetati-va reciproc in poze. Imptieteneste-te cu ei. big grin Sper ca te-am ajutat. FUNDA? :3 :*

| anonim_4396 explică (pentru RamonaG12):

Bun sfat, la asta chiar nu m-am gandit, o sa incerc. Multumesc mult!
Dar mai am o intrebare: Cati prieteni poti sa faci pe seama chestiei asteia?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu ce te incalzeste cand ai sute de prieteni? Mai ales ca spui ca nu esti o persoana populara.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Atunci eu ce să zic, nu am facebook deloc! Da, am zis-o! Există pe planeta asta și persoane fără facebook! Și uite că trăiesc și mă simt minunat! Dacă m-aș plictisi așa de moarte, mi-aș putea face facebook oricând ar avea mușchiul meu chef. Dar nu-mi fac! În viața reală am o groază de prieteni pe care îi iubesc foarte mult și chiar dacă majoritatea au facebook, eu tot nu-mi fac! SE POATE TRĂI ȘI FĂRĂ CREAȚIA LUI ZUCKERBERG!

| valeriu1900 a răspuns:

Mai poti face inca 4800 de conturi fake si le poti adauga la prieteni, te poti pune chiar si intr-o relatie cu unul din conturile alea, toate astea ca sa moara ''toate persoanele din fostele si din actualele anturaje'' de ciuda.

| obeloiu3stefania2adr a răspuns:

Da poti sa le trimiti cereri necunoscutilor. UN SFAT: nu vorbi cu acei necunoscuti. de exemplu trimite-mi o cerere: eu sunt Stefania Si.