| alinpetcu99 a întrebat:

Buna Tpu.De ce nu am semnal puternic pe tableta(Allview viva qt life) cand ma conectez la rateaua wi-fi.Am incercat pe o alta tableta, acelasi model si pe ea am semnal foarte bun.

7 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Pentru ca sunt tablete facute in china si asamblate in india happy nici-o tableta nu seamana una cu alta fie ca sunt aceleasi modele, una e mai buna una mai slaba.
probabil nu ai semnal daca routerul nu este in casa.
iar la cealalta ai semnal dar slab.

| alinpetcu99 explică (pentru SasNetRomania):

In primul rand pe tableta scrie made in india nu scrie ansamblata in india iar routerul este in casa si pe una am semnal mic de tot iar pe cealalta am 38 mbs.iar daca ma duc langa router am cu amandoua semnal ful adica 50mps

| SasNetRomania a răspuns (pentru alinpetcu99):

Stiu ce zici, si am zis si mai sus, nici-o tableta n useamana una cu alta mai ales la firma aceea, ori o folosesti asa ori o trimiti la garantie.

| WithoutName123456789 a răspuns:

Incearca sa resetezi tableta, o poti face foare simplu din setari, in setari o sa gasesti ceva cu reset sau ceva de genul, dai pe ea si o sa iti arate reveniti la setarile fabricantului sau factory data reset. Sper ca te-am ajutat.

| alinpetcu99 explică (pentru WithoutName123456789):

I-am dat reset si tot degeaba

| shadow21 a răspuns:

Made in china

| USK a răspuns:

Pentru ca una are placa de retea mai puternica si una mai slaba.