| Carolina1972 a întrebat:

Buna TPU!
După cât timp dispar grețurile și poftele in sarcina?
2. Este adevărat ca in sarcina triplu test fac femeile care au peste 30 de ani ca sa afle dacă bebelușul va avea sindrom down?
3.La prima sarcina la câte săptămâni simți mișcările bebelușului?
4 Ce simți atunci când mișcă bebelușul?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

1.Depinde de la femeie la femeie si de nivelul de progesteron cat si de cel de hCG. Unele nu experimenteaza greturi deloc, altele doar in primul trimestru, unele pe toata perioada sarcinii etc.

2.Atat dublul cat si triplul test ar trebui facute de orice femeie, chiar daca riscurile de a avea un bebelus cu probleme cresc dupa varsta de 30-35 de ani.Este vorba de sanatatea copilului tau si un simplu test poate determina o decizie pe toata viata.

3.De obicei dupa saptamana 16, intre saptamanile 17 si 20.

4.Greu de explicat.Atunci cand se va misca, vei simti.

Multa sanatate!