| Oanamaria233 a întrebat:

Buna, sunt la prima sarcina și deja am simțit mișcările bebelușului la 18+4, observ ca se zice ca femeile la prima sarcina simt mai târziu și pe bebe îl simt doar pe partea stânga, când stau întinsa cu mâna pe burtica îl simt categoric, este posibil la prima sarcina sa îl simți și mai devreme, nu? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bebelusul se misca de la 4.5 luni la prima sarcina si la urmatoarele sarcini mai devreme, pe la 4 luni.
Fiecare femeie simte miscare in burta, in cu totul alta parte, nefiind o anumita pozitie sau locatie.
felicitari si sarcina usoara!

1 răspuns:
| Cococris a răspuns:

Eu am simtit baiatu de la 13 saptamani, doctorul ma facea martiana, intre timp s-a intamplat sa vb cu o doamna doct care la fel a simțit copilul foarte devreme.