| DaCruzZ a întrebat:

Buna TPU... Facetimi si mie o lista cu sfinti ce sunt la catolici si la ortodocsi nu.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PandaEcrazy a răspuns:

Sf la catolici:
Sf. Maxim Confesorul, Sf Ioan Gură de Aur, Sf Augustin din Hippona, Sf Ieronim, Sf Thomas Aquinas, Sf Francisc de Assisi, Sf Caterina din Siena, Sf Ioana d'Arc

Sf ortodocsi:
Sfantul Apostol Andrei, Sfintii Arhangheli, Sfantul Ierarh Nicolae, Sfanta Parascheva, Sfantul Vasilie cel Mare , Sfantul Dumitru Izvoratorul de Mir, Sfantul Gheorghe, Sfantul Grigorie de Nazianz, Sfantul Ioan cel Nou, Sf Constantin si Elena, Sf Andrei, Sf Mihail si Gvril