| MANUMEBB a întrebat:

Buna tpu.Imi poate explica si mie cineva pas cu pas cum se face un pasaport.Nu sunt din Bucuresti.Sunt dintr-un orasel mai mic.Funda.Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu, trebuie doar sa te duci la Serviciul Public Comunitar pentru Pasapoarte din judetul tau, cu actul de identitate si cu taxa de pasaport platita. Aici: http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/index%20HARTA.htm ai adresa serviciului, intrand pe judetul tau, precum si taxele ce trebuiesc achitate, in functie de pasaport, precum si orarul serviciului. Numai bine!