| flavianeacsu a întrebat:

Imi puteti spune si mie cateva meserii/ocupatii care existau in trecut si acum au disparut sau sunt pe cale de disparitie? Multumesc!

3 răspunsuri:
| CristiUcV a răspuns:

Lectura, nu foarte multi oameni mai citesc

| Onn3 a răspuns:

Pescuitul e pe cale de disparitie,tesutul la razboi a disparut, pe cale de disparitie este si olaritul, vanatul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Onn3):

Numai de vanat nu ducem lipsa citeste si tu stirile pe net.
De asemenea se pescuieste inca destul de mult.Cunosc atata lume care pescuieste si am vazut emisiuni cu straini care pescuiesc deci cred ca si la asta imi permit sa te contrazic.