| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune va rog daca vand ceva pe okazii cum trebuie sa trimit produsul? Adica il impachetez singura si il dau la posta spunand ce? Si nu eu trebuie sa fiu cea care plateste taxa de transport, nu?

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

Ambalezi coletul in hartie
Scrii pe cutie expeditorul si destinatarul, cu toate datele de contact
Il duci la un oficiu postal de coletarie, iti vor da un aviz si un mandat (daca e cu ramburs)
Le completezi, iti cantareste functionara coletul si iti face factura
Tu platesti transportul (sa adaugi la ramburs pretul transportului)
Dar oricum iti explica cea sau cel de acolo