| AntoniaOrman a întrebat:

Ma innebunesc parintii astia ai mei! M-au dat la meditatii la romana si la mate.Ok,la asta n-am nimic de spus,dar ei vor sa merg la meditatii si in vacanta de vara si in cea de primavara! straight face Fratele meu da' ce sunt eu robot, eu nu mai am nevoie de vacante? Cum sa ii conving sa nu ma duc la meditatii si in vacante? Sunt greeuuuu de convins! Funda mareeeee!

Răspuns Câştigător
| xDr0gs a răspuns:

SI eu merg si la mate si la engleza si la romana.Dar in vacanta de vara? Spune-le ca esti copil si trebuie si tu sa te joci si sa fi si tu relaxat mai ales in vacanta mare. Spune-le ca nu esti robot si ca iti trebuie si tie o pauza sa nu iti fure copilaria.

8 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Poti sa ii 'pacalesti' cumva... Iei niste note mai mari la materiile astea, apoi profesorii o sa iti dea niste teme de vacanta, pe care tu, ca un copil cuminte si constiincios, o sa dai fuga sa le arati la parinti si o sa le explici ca ai primit destule teme ca sa mai trebuiasca sa mergi si la meditatie. Bineinteles ca apoi ramane la atitudinea ta daca o sa iti faci sau nu temele...dar lor n-o sa le ma povestesti partea astalaughing)

| anonimg a răspuns:

Spune-le ca ai nevoie de acele vacante.
E rau cand ai parinti care habar nu au cum functioneaza -si ce legatura exista intre minte si trup.
La niste oameni incapatanati nu ai ce sa le faci.
"...Alerg la adapostul aripilor Tale."(Psalm.61:4); iar in alta parte este scris:
"...Eu alerg la rugaciune." (Psalm.109:4)
Te sfatuiesc sa faci si tu la fel. Mergi cu deplina incredere inaintea lui Dumnezeu in rugaciune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vei ajunge departe,ascultă de ei, nu-ţi vor răul, trebuie să-ţi iubeşti părinţii măi, după ce n-o să mai ai, atunci vei realiza ce-au însemnat cu adevărat părinţii.
Te pup!

| ellaells a răspuns:

Le poti spune ca esti de acord cu meditatiile dar ca ai vrea si tu sa iti petreci vacantele libera, fara meditatii. Le poti propune sa incepi meditatiile de pe 1 septembrie.winking Mult succes

| inamorata a răspuns:

Mergi si invata nu mai sta pe net.

| AndraGomez2002 a răspuns:

Eu cred ca ai si tu nevoie de relaxare dar cred ca ei fac asta pentru tine, pentru un viitor mai bun si eu merg la multe meditatii credeam si eu ce crezi si tu dar m-am inselat...straight face

| ViktorAfurisitul007 a răspuns:

Pai incerca sa faci orice cu orice pret sa iei o singura nota mare.Si eu am trecut prin asta dar am facut toate smecheriile sa iau nota mare la amandoua o singura data si mau lasat in pace.Incearca sa folosesti tot ce iti trece prin minte si fi creativ, asa o sa poti sa iei macar o nota mai mare!

| andreashard2011 a răspuns:

Le poti spune ca ai nevoie de vacanta, sa nu iti fure copilaria si sa te lase sa te odhinesti pe perioada intregi vacante. La mine a tinut happy