| PiinkSmiile a întrebat:

Buna,TPU! Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva traditii ale americanilor? Am nevoie urgent pentru un referat la engleza.Multumesc! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Corina1325 a răspuns:

"Thanksgiving Day"-ziua recunostintei, Vinerea neagra, New Year's Day, Day After New Year's Day, Birthday of Martin Luther King, Jr., Ziua Independenţei, Ziua lui Washington, Ziua Eroilor, Ziua lui Columb

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LolaGirl a răspuns:

Ziua Recunostintei

| Cartoonito221199 a răspuns:

Uite aici o sarbatoare numita "Black Friday" : http://blog.bridgephoto.net/......americane/
Aaa! Si daca te intereseaza in aceasta zi s-a nascut inventatorul american Thomas Edison (decedat pe 18 oct. 1931)
Alte traditii sunt: hallowenul, valentines day si multe altele, le poti gasi foarte ufor pe internet!
Sper ca ti-am fost de folos! Funda? :*:*:*