| Clarx a întrebat:

Mi-a disparut bara de limba din meniul Start/taskbar. Am dat click dreapta din meniu ca sa repar dar nu se intampla nimic. Ce pot face ca sa reapara? Va rog sa-mi spuneti toate metodele, pasi. Am Windows XP Professional SP3!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu am alt Windows (7 ultimate), dar dacă nu-ți răspunde nimeni, încearcă așa:

Start→ Control Panel→ Clock, Region & Language (selectezi limba dorită)→ Region & Language (dai click dreapta pe acest titlu și va apărea: 1) Open; 2) Create Shortcut.
Tu trebuie să alegi "Create shortcut".
→ Odată ce ai creat scurtătura, cauți pe monitor, iconița (pictograma) și o tragi cu mouse-ul pe taskbar. Și asta e tot!
Sper să reușești, nu e dificil deloc.