| JamieXX a întrebat:

Am o mica problema cu internetul, dupa ce mi-am instalat windows-ul (windows 7) nu am mai gasit driver-ul de la placa de retea, asa ca am decis sa il duc la un "expert" sa mi-l puna. dupa ce mi l-a pus am sesizat ca merge mai greu. (Am internet de la rds prin cablu, un laptop cu 4gb ram, procesor dual core 2, 53GHz). Cine stie ce as putea sa fac sa imi mearga internetul mai bine.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza programelul asta: http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Ma-Config.shtml
Ulterior vei merge in My drivers si vei gasi ultimul driver pentru placa ta.
Daca nici asa nu merge inseamna ca alta e problema.

| JamieXX explică (pentru Salontanul):

Pai si daca as instala din nou acelasi driver oare mi-ar merge mai bine internetul? specific ca inainte sa-mi reinstalez internetul imi mergea bine, si vecinilor mei le merge bine asa ca nu cred ca e de la rds.

| Salontanul a răspuns (pentru JamieXX):

Inseamna ca este prea incarcat Windowsul sau, din greseala, ai modificat o setare. Poate fi si un virus.

3 răspunsuri:
| Aurelian_Bonte_1994 a răspuns:

Se prea poate sa fie de la net, ca si eu de ieri am probleme, adica mi se tot blocheaza cand joc css, cs, lol.si eu am rds