| lovem3 a întrebat:

Buna TPU si la multi ani! am o maaare problema. Mi-am scapat azi telefonul in apa un nokia e71 din pacate nu am avut timp sa stau sa il usuc pentru ca trebuia sa duc pe cineva urgent la spital. Cat am stat la spital sa astept (cam 2 ore jumate) a mers telefonul am putut suna butona telefonul ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic.Cand am ajuns acasa nu mai avea baterie s-a descarcat l-am pus la incarcat merge sa se incarce merge sa il deschid numai ca ramane blocat la codul pin pentru ca nu imi mai merg tastele. Ce pot sa fac in afara de service pentru ca aia lucreaza tocmai luni

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Pai incearca sa desfaci telefonul pentru ca atunci cand il scapi in apa se ard niste circuite din procesorul telefonului, iar despre butoane desfa tel. si rearanjeaza butoanele pentru ca poate la soc a sarit ceva de la locul lui. O zi buna.