| Anhmes23 a întrebat:

stie cineva cat costa un control ginecologic in timisoara? dau fundahappy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că "problema" are legătură cu situaţia descrisă la întrebarea anterioară :
http://www.tpu.ro/......a-nu-stiu/

De asemenea, din câte înţeleg din întrebările tale anterioare, bănuiesc că eşti în clasa a 11-a sau a 12-a; deci, încă eşti elevă :)
La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Dacă mergi la un cabinet/clinică "de stat", atunci controlul este gratuit ( dar ai nevoie de Trimitere ).
Dacă mergi la un cabinet/clinică "privat/ă", atunci NU ai nevoie de Trimitere, dar PLĂTEŞTI consultaţia între 100-150 lei.
Iar la unele cabinete, analizele/investigaţiile se plătesc separat...

Toate cele bune!

| Anhmes23 explică:

Am 21 de ani....si as dori un control de rutina.multumesc!

| Anhmes23 explică:

Problema sta in felul urmator: am 21 de ani..am o dereglare menstruala de aproximativ 2 ani jumate...am vrut un control ginecologic pentru a-mi face un control de rutina deoarece imi doresc in viitorul apropiat (aproximativ 4 luni) sa fac un bebe...si as fi vrut sa vad daca sunt ok inainte de a face pasul acesta....de aceea mi- a întârziat acum câteva luni de zile menstruatia, deoarece aveam aceasta dereglare..insa nu m-am asteptat sa întârzie atât de mult.tin sa mentionez ca nu era o asa mare problema cred eu ca am dereglari de menstruatie...dar dat fiind faptul ca vreau sa devin mămică...am zis sa fac un control pentru ca oricum nu am fost de ceva vreme la ginecolog.multumesc pentru răspunsuri!