| Diana_2332 a întrebat:

Sunt clasa a 11 a si as vrea sa dau la o facultate de medicina... dar nu stiu nimic despre nicio categorie si de aceea nu stiu spre ce fel de medicina as vrea sa ma orientez...imi poate spune si mie cineva cv despre cateva ramuri?big grin pls dau funda:* nu stiu medicina generala, chirurgie, plastica etc.nu prea stiu cu ce se ocupasad plzz help me!:* mersi mult:*si din ce ar trebui sa dau test? bio si chimie sau? mersi:*

2 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te informezi pe site-ul facultatii la care ai dori sa te inscrii.Fiecare facultate sa admitere cum doreste,dar in general din Biologie sau Chimie, la unele si Fizica, depinde si de specializarea pe care o urmezi la facultate.
Aici ai cateva facultati din tara http://www.infomedicaoltenia.ro/....../index.php doresti sa stii si cate ceva din viata de medicinist, poti citi acest "blog" http://www.medicinist.com/, al unui student ajuns in anul 6, care scrie pe blog de cand era in anul 1, la UMF Carol Davilla.

| claudiucop a răspuns:

Sigur o sa dai admitere din anatomie si biologie! Du-te unde simti ca ti place.si nu te gandi ca unde e greu e si urat sau plictisitor, obositor! Cel mai frumos e unde iti place, si daca iti place nu te intereseaza cat ai de invatat.ca o faci din placere. succes gagico