| danii10 a întrebat:

Sunt din Galati si anul acesta am terminat clasa a 8a...Si vreau sa intru la economic. Am media de admitere 7.90 as vrea sa intru la profilul economic as putea intra? Repede raspuns! FUNDA!:*

3 răspunsuri:
| catalin112 a răspuns:

Normal ca poti in alte judete se intra cu 4.50 la profil economic.

| madb a răspuns:

Ai putea intra pentru ca are mai multe specializari dupa cum stii si uite de exemplu Pentru anul şcolar 2013-2014 oferta noastră educaţională pentru liceu zi, filiera tehnologică, profil servicii, clasa a IX-a. cuprinde următoarele specializări:

Economic 6 clase
Comerţ 2 clase
Turism şi alimentaţie 2 clase
Turism şi alimentaţie bilingv francez 1 clasă. Daca nu vrei bilingv unde-i doar o clasa stai fara emotii! Da de ce vrei tu economic cand sunt atatea licee?crying Nu ma intelege greseti dar nu ti-ar placea sa nu dai bacul la mate?laughing Sau poate-ti place si in cazul asta nu baga in seama ultima parte.:*

| RockTheGym01 a răspuns:

Sigur ca poti sa intrii, media e destul de buna insa depinde numai de cate locuri sunt acolo. dar oricum cu media aia nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji. stiu cazuri in care au intrat cu 6.50 la economic. Multa bafta!