| Didi130898 a întrebat:

Bună, am terminat clasa a8a si am media de admitere 8, 48. vreau la economic, profilul turism, media de anul trecut este 7.78. Anul acesta se măresc cu 50 %. credeți că am șanse? care ar fi media după mărirea de 50 %?
Mulțțțțuumesc love struck

Răspuns Câştigător
| thelordoftime a răspuns:

Nu se poate sa se mareasca cu 50% ca ar iesi 11, 67! In orice caz, nu se poate mari sub nici o forma cu 70 de sutimi!

| Didi130898 explică (pentru thelordoftime):

Am calculat si eu si am ramas putin :o chiar nu se poate, ma tot gandeam ca nu poate sa ajunga de la 7, 78 pana la 8.50 sa zicem thinking imposibil.

6 răspunsuri:
| xBlackPearlX a răspuns:

Si eu am pus la fel ca tine happy n-are cum sa se mareasca cu 50%, dar s-ar putea sa ai sanse, fiindca multi pe care i-am auzit vor la cuza, nichita si caragiale.

| Didi130898 explică (pentru xBlackPearlX):

E vorba de sibiu, multi se bat pe goga, lazar. si eu cred ca am sanse la eco pentru ca nu se aglomereaza acolo

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Da,normal.Nu se pot mari chiar atat de mult incat sa nu poti intra cu media ta de admitere.

| mg112mada a răspuns:

Eu zic ca intri

| EdiC a răspuns:

Nu se poate sa se mareasca cu 50% ca ar iesi 11, 67! In orice caz, nu se poate mari sub nici o forma cu 70 de sutimi!