| Ashytoryopywzxyab a întrebat:

Sunt student la Universitatea Bucuresti si as vrea sa stau in camin, dar sunt la taxa. E posibil sa raman fara loc in camin?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, depinde de regulamentul propriu, asa ca intereseaza-te la Universitate sau vezi pe internet.
Unele institutii de invatamant superior asigura cazare pentru toti studentii, indiferent de loc si medii, altele numai pentru cei din anul I, pentru restul anilor in functie de locuri si rezultate la invatatura.

| Adry05 a răspuns:

Eu nu stiu daca mai prinzi acum ca din catr stiu prima etapa de repartizare s-a cam terminat. Eventual in a 2-a etapa, nu stiu cand e, ai grupuri de Facebook/secretariat etc sa intrebi

| Elena9191 a răspuns:

Buna. Am terminat si eu UB-ul acum ceva ani, nu am stat la camin fiind din Bucuresti insa imi amintesc de la colegii mei ce au avut loc la camin ocuparea unui loc se facea dupa media de intrare la facultate. Asa era acum 6 ani, nu stiu cum o mai fi acum. Bafta!