| Alexx234qw a întrebat:

La camin la universitatea Bucuresti cati studenti stau in camera? 2, 3, 4 sau 5?
Eu as vrea sa fim doar 2, exista un asa camin la universitatea Bucuresti?
Stie cineva?

7 răspunsuri:
| existential a răspuns:

Si in Leu sunt 2 in camera.
Daca pici unde nu-ti place se poate face cerere pentru redistribuire. Cand apare unul care vrea locul tau, atunci faci schimb de loc cu el.

| Hdhdqqef a răspuns:

Exista camine de diferite locuri. Doar norocul in cei camin vei pica conteaza

| Alexx234qw explică (pentru Hdhdqqef):

Nu as putea sa imi aleg eu singur in ce camin? ma repartizează automat?

| Hdhdqqef a răspuns (pentru Alexx234qw):

Normal automat, dar daca cunosti pe cineva acolo se poate rezolva.

| zurick a răspuns (pentru Alexx234qw):

La biologie, pe cei de anul 1 nu ne lăsa să alegem optiunile ( oricum dacă le alegi, nu garantează că pici acolo ) șj totusi am avut loc în Grozăvești ( 2 în cameră, cel mai iubit cămin că e și bine localizat și cu 2 în cameră ) ( dar ai baia pe hol )
Mai e Palade care e departe, are condiții mai bune, dar se intră cu medii foarte mari ( 2, 3, 4 în cameră depinde ) și mai sunt cu 2, dar prea departe.

| Alexx234qw explică (pentru zurick):

Buna, ce inseamna baie pe hol? Adica facem cu totii baie la comun gen fara vreun despartitor intre noi? Sincer, mi-ar fi rusine daca ar fi chiar asa.

| zurick a răspuns (pentru Alexx234qw):

Nu. Înseamnă că sunt 2 băi pe palier ( adică nu ai în camera ta vreo alta doar pentru tine și colegul de cameră)
2 băi cu 2-3 dușuri și 3 wc uri dar ai despărțitor.