| IonelaDY a întrebat:

Bună TPU, tocmai mi-am cumpărat o pereche de cizmuliţe din piele întoarsă, ce părere aveţi despre acest material? Oare trece apa prin el? Eu nu mă prea pricep, e rezistent materialul?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

E bun, la fel de rezistent ca si pielea normala, ca doar e tot piele dar prelucrata mai diferit decat cea obisnuita la incaltaminte, e mai frumoasa daca ma intrebi pe mine, ca nu stai sa o faci cu crema. Si nu, nu intra apa prin ea.

2 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

Cred ca depinde de calitatea incaltamintelor pentru ca eu am vreo 4 perechi cu piele intoarsa si in una imi intra foarte tare apa iar in celelalte nu. Poti folosi spray pentru protejare impotriva apei ( impermeabil )

| LoredanaT a răspuns:

Da e destul de rezistent acum depinde