| nosferatu15 a întrebat:

tocmai mi-am facut un card de la Transilvania Bank. Problema este ca e prima oara cand am un card si nu prea stiu sa-l folosechee hee. Deci cand il bag in bancomat, tastez pin-ul si apoi? Sau cum fac sa-mi bag bani pe el? Astept raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Ca sa poti retrage bani de la bancomat trebuie sa alimentezi tu sau o alta persoana cardul prin depunerea de numerar sau prin virament din conturile tertelor persoane.Numai in acest moment poti scoate de la bancomat.Introduci cardul in bancomat cu banda aurie in partea dreapta si indreptata in jos. Selectezi limba, apoi tastezi pinul, selectezi ce operatiune doresti(retragere numerar, consultare sold etc.), alegi suma pe care vrei sa o retragi, iar daca vrei o alta suma decat cele mentionate, tastezi"alta suma" si introduci cat vrei sa scoti. Mare atentie, Banca Transilvania nu accepta decat multiplu de 10 lei (adica nu poti scoate 25 lei de exemplu), apoi selectezi daca doresti sa se imprime chitanta sau nu, ridici cardul in momentul in care bancomatul il elibereaza, apoi ridici banii si in ultima faza se elibereaza chitanta.Succes!

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Du-te la orice bancomat al Bancii Transilvania introdu cardul si ti se vor afisa toti pasii pe care trebuie sa-i urmezi.
nu te speria.e simplu.
ca sa depui bani pe el, te duci la orice ghiseu al bancii cu numerarul (banii) si il depui pur si simplu in contul atasat cardului.

| ICPreda a răspuns:

Salut!
Il introduci in bancomat cu linia aceea neagra groasa in jos, partea dreapta! Ti se va cere sa alegi limba romana sau engleza, dupa aceea introduci codul pin iar dupa aceea ai niste optiuni ce vrei sa faci, Depunere sold ( adica sa pui bani pe card ), Retragere sold ( adica sa scoti bani de pe card ), Verificare sold ( adica sa vezi cati bani ai pe card, de exemplu mie la ING imi arata cati bani am pe card din strat dupa ce introduc codul PIN. Dupa ce ai ales sa scoti sa usa depui bani te va intreba, Doriti chitanta? Da sau Nu, selectezi si gata! Si eu am avut emotii la prima utilizare a unui astfel de card happy! Te poti duce cu cineva care stie sa sa exersezi, nu este nimic rusinos!
Succes si in speranta ca ti-am putut fi de folos iti doresc o zi buna!

| luiza a răspuns:

Apoi esti atent la ce scrie pe monitor, si tastezi in dreptul la ce vrei sa faci. Ca sa depui bani trebuie sa intri in banca si sa depui bani la caserie, in contul pe care ti-l indica cei de la ghiseu. Cred ca singurele bancomate la care poti sa depui bani direct la bancomat sunt cele de la ING.