| Deasonyka a întrebat:

Bună TPU, vizionez tutoriale video-uri de pe YouTube in limba engleza! Există din setările YouTube sau vreo aplicație care sa îmi traducă videoclipurile din Engleză în Româna cu subtitrare? Menționez că sunt doar telefon și e mai greu, dar știu că dp calculator am reușit odată să mă uit la un videoclip in engleza și dedesub era cu subtitrare in limba romana dar nu mai știu pe ce configurații intrasem atunci!

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce ceri tu e imposibil din punct de vedere tehnic. Găseşti la foarte puţine, şi alea traduse automat. Mai uşor e să înveti tu engleză decât s-aştepţi să primeşti mură-n gură. Eu aud în engleza ca-n română. Nici nu ai habar ce bine e.

| Adry05 a răspuns:

Merge doar daca video-ul are optiunea subtitrarii iar acest lucru il gasesti pe acea rotita din josul videoclipului la categoria `subtitrare` Daca nu-ti apare, inseamna ca nu are optiunea

| JaneEyer a răspuns:

Din păcate, traducerile efectuate de Youtube din limba engleză sunt de obicei automate, însă acest lucru nu este valabil pentru celelalte limbi. Dacă o persoană s-a decis să traducă ceva din engleză în română, atunci traducerea persoanei respective îţi va apărea ca opţiune. Însă dacă cineva nu a tradus videoclipul, nu vei avea nicio opţiune de subtitrare în română.

Răspuns utilizator avertizat